امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 12 May , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 1 شوال 1442
شناسه خبر : 44864
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی, گیلان تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶ | 21 بازدید | ارسال توسط :
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان

۶۴ روستای کوهستانی گیلان گازدار خواهند شد

با هدف تحقق عدالت اجتماعی و برخورداری همه آحاد جامعه از نعمت گاز طبیعی، شرکت گاز استان گیلان در طرح توسعه گازرسانی در سال جدید، برنامه گازرسانی به ۶۴ روستای صعب العبور و کوهستانی را در دستور کار خود دارد.

۶۴ روستای کوهستانی گیلان گازدار خواهند شد

صفیر گیلان– حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان درخصوص پروژه های گازرسانی در استان اظهار داشت: هم اکنون عملیات گازرسانی به ۶۴ روستای صعب العبور گیلان در حال اجراست و بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده عملیات گازرسانی به این روستاها تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: روستاهای مذکور دارای ۴ هزار و ۳۰۰ خانوار می باشند و بر اساس برآوردهای بعمل آمده هزینه گازرسانی به آنها حدود ۸۰ میلیارد تومان خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات گازرسانی به روستاهای صعب العبور و کوهستانی استان در ۷ شهرستان در حال انجام است، گفت: شهرستان تالش با ۲۴ روستا، بیشترین سهم را از عملیات گازرسانی روستایی دارا می باشد و پس از آن شهرستان های املش با ۱۲ روستا، رودسر با ۱۰ روستا، شفت با ۹ روستا، آستارا با ۷ روستا و شهرستان های رودبار و لنگرود هر کدام با یک روستا قرار دارند.

حسین اکبر در ادامه افزود: همچنین پروژه گازرسانی به ۳ روستای کولوان، ویسرود و لاسک شهرستان شفت با جمعیت ۸۵۰ خانوار و اعتبار تقریبی ۱۰ میلیارد تومان در مرحله برآورد و اخذ مجوز می باشد و در صورت تصویب، در سال ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد.

وی در خاتمه اظهار داشت: هم اکنون درصد بهره مندی گاز روستایی در گیلان حدود ۹۶ درصد است که با انجام عملیات گازرسانی در سال جاری، این میزان به ۹۷٫۳ درصد افزایش خواهد یافت.

 

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد