به گزارش اختصاصی صفیر گیلان؛حجت الاسلام سیاوش طائب با اشاره به اینکه شهرستان های فومن و شفت در مجموع دارای ۲۹۰ مسجد هستند، اظهار کرد: در طول ایام ماه مبارک رمضان ۲۵۰ مسجد در این دو شهرستان فعالیت می کنند. ایشان با بیان اینکه در ایام ماه رمضان ۱۲۰ روحانی از حوزه های علمیه […]

 

به گزارش اختصاصی صفیر گیلان؛حجت الاسلام سیاوش طائب با اشاره به اینکه شهرستان های فومن و شفت در مجموع دارای ۲۹۰ مسجد هستند، اظهار کرد: در طول ایام ماه مبارک رمضان ۲۵۰ مسجد در این دو شهرستان فعالیت می کنند.

ایشان با بیان اینکه در ایام ماه رمضان ۱۲۰ روحانی از حوزه های علمیه قم و مشهد به شهرستان های فومن و شفت اعزام شدند، افزود: لازم به ذکر است که در این ایام ۶۰ روحانی بومی نیز در مساجد فعالیت می کنند.

photo_2017-05-30_08-25-09

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت همچنین خاطرنشان کرد:اقامه نماز ظهر و عصر،بیان احکام،معارف اسلامی  تفسیر و ختم قرآن کریم، برگزاری میلاد امام حسن مجتبی(ع)،  مراسم شب های قدر و شب شهادت حضرت علی (ع) از جمله برنامه های پیش بینی شده در سطح مساجد شهرستان های فومن و شفت است.

وی در ادامه تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان نیز ۱۰ محفل انس با قرآن کریم در این دوشهرستان با حضور قاریان شهرستانی و استانی برپا می شود.

طائب ماه رمضان را با اعمال عبادی خود و انس با قرآن و در کنار دوری از گناه بستر مناسب برای ترویج فرهنگ دینی خواند و افزود:ما در این ماه مسابقات قرآنی ،قرائت قرآن،مسابقه وصیت نامه امام خمینی (ره)برای رواسای ادارات و جشن میلاد امام حسن در مساجد  و برگزاری عزاداری شبهای غدر و شهادت امیر المومنین(ع) را همچنین در برنامه ها داریم.

حجت الاسلام طائب ادامه داد: در این ماه بزرگ ضروری است تا علاوه بر پرهیز از مبطلات، گوش ، چشم ، زبان و به‌طورکلی تمام وجود انسان روزه بوده و بندگی خدا را انجام دهد.