برداشت غیرمجاز معدن تهدید جدی برای خطوط فشار قوی سیکل ترکیبی در گیلان ۲۳ آذر ۱۴۰۱

در جمع اهالی رسانه عنوان شد:
برداشت غیرمجاز معدن تهدید جدی برای خطوط فشار قوی سیکل ترکیبی در گیلان

صفیر گیلان؛خط ۲۳۰ کیلوولت سیکل ترکیبی گیلان – لوشان و سیکل ترکیبی گیلان – سپیدرود به علت برداشت بی رویه معدن سنگ و لاشه شمام رستم آباد، در معرض تهدید قرار دارد.

انتخاب سردبیر Archives - صفیر گیلان
افزایش قیمت دارو ناشی از حذف ارز ترجیحی است/ورود نادرست وزارت اقتصاد به موضوع دستگاه های کارتخوان و کارت های بانکی/خارج کردن برنج از فهرست محصولات استراتژیک توسط وزارت جهاد کشاورزی تبعیض است ۰۹ آذر ۱۴۰۱
انتقادات رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در نشست علنی امروز مجلس،

افزایش قیمت دارو ناشی از حذف ارز ترجیحی است/ورود نادرست وزارت اقتصاد به موضوع دستگاه های کارتخوان و کارت های بانکی/خارج کردن برنج از فهرست محصولات استراتژیک توسط وزارت جهاد کشاورزی تبعیض است

دلخوش در ادامه با انتقاد از افزایش قیمت دارو ناشی از حذف ارز ترجیحی، اظهار داشت: قرص دیابتی که بنده تهیه می کنم از ۶۰ هزار تومان به ۶۰۰ هزار تومان رسیده و زد و بند نیز در حوزه دارو افزایش یافته که مردم را گرفتار تامین دارو کرده است.

اجرای پویش «نذر خدمت» در منطقه زیار اشکورات رودسر ۰۹ آذر ۱۴۰۱
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد؛

اجرای پویش «نذر خدمت» در منطقه زیار اشکورات رودسر

به گزارش پایگاه خبری صفیر گیلان؛مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان استان گیلان ضمن اشاره به پروژه های این پویش اظهار کرد: خدمات پویش نذر خدمت شامل، ۳۰ بسته معیشتی، بیست بسته کیف و لوازم و تحریر، طرح نیابت دیدار با دو خانواده شهید و اهدای دو تخته پتو، سنجش مسائل بهداشتی منطقه و دارو […]

احیاء تفکر ظلم ستیزی و اتحاد اسلامی ، خروش میرزا در مبارزه با استکبار بود /سر میرزا در سرمای وجدانهای یخ زده از تن جدا شد!/ امروز درعرصه فرهنگ لنگ می زنیم ۰۸ آذر ۱۴۰۱
حشمت الله قنبری در همایش بزرگداشت یکصدمین سالگرد میرزا کوچک جنگلی

احیاء تفکر ظلم ستیزی و اتحاد اسلامی ، خروش میرزا در مبارزه با استکبار بود /سر میرزا در سرمای وجدانهای یخ زده از تن جدا شد!/ امروز درعرصه فرهنگ لنگ می زنیم

صفیر گیلان،قنبری کار میرزا یونس جنگلی را  در تقابل با انگلیس و روس  شگفت انگیز  و محور حرکت را اسالت و دینداری خواند و گفت: سر میرزا کوچک را کسی نبرید بلکه  سر میرزا در سرمای وجدانهای یخ زده از تنش جدا شد.

گلایه خانواده شهید«رسول روزه دار» از نبود پل ارتباطی در روستای شولم شهرستان فومن/روایتی از چشم انتظاری مردم تا تحقق وعده های مسئولان!/قول مسئولان برای ساخت پل روستای شولم بعد ۱۰ سال هم‌ دردی را دوا نکرد؟! ۲۳ آبان ۱۴۰۱
اینجا هنوز بوی رطوبت محرومیت می‌دهد

گلایه خانواده شهید«رسول روزه دار» از نبود پل ارتباطی در روستای شولم شهرستان فومن/روایتی از چشم انتظاری مردم تا تحقق وعده های مسئولان!/قول مسئولان برای ساخت پل روستای شولم بعد ۱۰ سال هم‌ دردی را دوا نکرد؟!

صفیر گیلان، باید در مورد چنین پروژه‌هایی که پای جان انسان‌ها و وضعیت زندگی آن‌ها در میان است، نیاز است از روندهای طبیعی و قانونی سرعت عمل بیشتری به خرج داد تا از تلفات ناشی از تأخیر ساخت آن‌ها کاسته شود و شاهد رونق تولید و اقتصاد با استفاده از ظرفیت روستا و روستایی باشیم.

اوضاع مسکن در کشور خوب نیست/ مردم در چادرها و زیرپله‌ها زندگی می‌کنند! ۱۲ آبان ۱۴۰۱
وزیر راه و شهرسازی:

اوضاع مسکن در کشور خوب نیست/ مردم در چادرها و زیرپله‌ها زندگی می‌کنند!

رستم قاسمی گفت: برخی از مردم در چادرها و زیرپله‌ها زندگی می‌کنند اما باید با اقدامات جهادی ساخت مسکن را با سرعت جلو ببریم.

پسر خانواده  با کشتن مادر پدر و برادر ،بکش بکشی راه انداخت ۱۰ آبان ۱۴۰۱
قتل عام خانوادگی در رودسر؛

پسر خانواده با کشتن مادر پدر و برادر ،بکش بکشی راه انداخت

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس گیلان از دستگیری قاتل ۲۷ ساله در رودسر خبر داد و گفت: پسر خانواده پس از قتل مادر، پدر و برادر و یکی از همسایگان را زخمی و حین فرار یک شهروند را نیز به قتل رساند.

کوروش به جای شاهین بر سکوی معاونت فرمانداری فومن نشست ۰۵ آبان ۱۴۰۱
سیاسی

کوروش به جای شاهین بر سکوی معاونت فرمانداری فومن نشست

صفیرگیلان؛مراسم شورای اداری اصغرزاده به جای علیزاده برکرسی معاون برنامه ریزی فرمانداری فومن تکیه زد

روغن موتور “کیمیا اسپیدی” با قدرت و سرعت راهی بازار گیلان شد ۲۷ مهر ۱۴۰۱
هاشمی خبر داد؛

روغن موتور “کیمیا اسپیدی” با قدرت و سرعت راهی بازار گیلان شد

هاشمی شرکت نفت سپاهان را در حوزه خاورمیانه بزرگترین تولید کننده خواند و با انتقاد بر وضع سیاست گذاری کلان کشور در شرایط اقتصادی در بحث صادرات نفتی  و محدودیت ها اظهار داشت: مسئولان می توانستند کارشناسی بهتری در این حوزه انجام دهند،زیرا  با این کار روی صادرات تاثیر منفی و بازارهای جهانی را ما از دست خواهیم داد.

نقش بستن نشان ” پرچم ایران اسلامی “بر پوشش محجبه ای نماینده یونسکو ۱۹ مهر ۱۴۰۱
توسط استاندار گیلان ،

نقش بستن نشان ” پرچم ایران اسلامی “بر پوشش محجبه ای نماینده یونسکو

و در پایان زن محجبه مسلمان می تواند در جامعه فعال و آزاداندیش به راحتی نقش ایفا کند و با حجاب نفس بکشد و حجاب می­تواند به زن این امکان را بدهد که به عنوان یک انسان فعّال با سایر نظام­های اجتماعی همچون فرهنگ, سیاست, اقتصاد و … رابطه­ای حسنه برقرار کند.

دادستان مرکز گیلان درگیری در بند ۸ زندان لاکان رشت را تشریح کرد ۱۷ مهر ۱۴۰۱
کاهش آثار گاز اشک آور با روشن کردن آتش،

دادستان مرکز گیلان درگیری در بند ۸ زندان لاکان رشت را تشریح کرد

صفیر گیلان؛دادستان مرکز گیلان با اشاره به وقوع درگیری در بند ۸ زندان لاکان رشت گفت: شرایط تحت کنترل است و هیچ کدام از زندانیان فرار نکرده اند.