وی ضمن اشاره به اینکه این بازرسی ها موجب جلوگیری از تضییع حقوق سایر مشترکین می شود، افزود: از ابتدای سالجاری نیز تا کنون ۳۸۲۰۹ دستگاه لوازم اندازه گیری کنترل شده است که تعداد ۷۹۲ مورد تخلف و دستکاری مورد کشف قرار گرفت و تاکنون ۷۹۸۸ میلیون ریال جریمه برای متخلفان صادر و از هدررفت بیش از ۴۱۲ هزار کیلوواتساعت انرژی جلوگیری شد.

هنرمند خاطرنشان کرد: برنامه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در خصوص تست، بازرسی و کنترل مضاعف لوازم اندازه گیری و پایش مصرف مشترکین در سال جاری بیش از ۳۵۰ هزار مشترک هدف گذاری شده است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان عنوان کرد: در سال گذشته ، ۷۴۲ دستگاه کنتور هوشمند قابل قطع از راه دور در سطح استان نصب شد که این موضوع یکی از عوامل موثر گذر از پیک تابستان بوده و گفتنی است برنامه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان برای سال ۱۴۰۰، نصب ۲۰۰۰ دستگاه کنتور هوشمند می باشد.

هنرمند تصریح کرد : همچنین با تلاش همکاران این شرکت بیش از ۵۰۰۰ دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز در استان گیلان شناسایی و  با هماهنگی نهادهای ذی ربط جمع آوری شده اند و بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان خسارت به شبکه های توزیع برق وارد کرده است.

وی اضافه کرد: به منظور محاسبه تلفات انرژی الکتریکی، طرح قرائت همزمان مشترکان با نصب کنتور هوشمند روی ۱۸ فیدر توزیع برق استان گیلان به اجرا درآمده است.

هنرمند در انتها گفت : تست و بازرسی انشعاب های برق، اجرای طرح  تست و بازرسی در راستای کشف انشعاب های غیرمجاز، افزایش سطح هوشمندسازی شبکه با توسعه کنتورهای هوشمند، توسعه کنتورهای مرجع، هوشمندسازی چاه های کشاورزی برای مشارکت در طرح های مدیریت مصرف و همچنین توسعه نرم افزارهای اندرویدی در حوزه تست و بازرسی لوازم اندازه گیری، از جمله برنامه های در دست اقدام برای سال جاری در راستای ارایه هرچه بهتر خدمات به هم استانی های عزیز خواهد بود.