امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 4 March , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ - 21 رجب 1442
شناسه خبر : 43420
  پرینتخانه » اخبار, اسلایدر, فرهنگی و اجتماعی, گیلان تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱ | 39 بازدید | ارسال توسط :
مدیرکل اداره امور امنا، متولیان موقوفات سازمان اوقاف اظهار داشت:

تعیین امین ، اقدامی راهبردی برای احیای موقوفات است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛محمدعلی رمضانی، مدیرکل اداره امور امنا، متولیان موقوفات سازمان اوقاف امروز در جلسه اداری شورای اوقاف گیلان در این اداره کل در رشت، گفت: راهبرد سازمان تعیین امین برای موقوفات و حمایت از امنای موقوفات است. مدیرکل اداره امور امنا، متولیان موقوفات سازمان اوقاف اظهار داشت: تعیین امین برای […]

تعیین امین ، اقدامی راهبردی برای احیای موقوفات است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صفیر گیلان؛محمدعلی رمضانی، مدیرکل اداره امور امنا، متولیان موقوفات سازمان اوقاف امروز در جلسه اداری شورای اوقاف گیلان در این اداره کل در رشت، گفت: راهبرد سازمان تعیین امین برای موقوفات و حمایت از امنای موقوفات است.

مدیرکل اداره امور امنا، متولیان موقوفات سازمان اوقاف اظهار داشت: تعیین امین برای موقوفات اقدامی راهبردی است که افراد واجد شرایط فارغ از بروکراسی اداری به احیای موقوفات بپردازند.

وی افزود: بحث تعیین امین برای موقوفات با استفاده از ظرفیت قانونی که در ماده ۵ قانون تشکیلات و اختیارات سازمان اوقاف و امور خیریه پیش‌بینی شده و با هدف ارتقا بهره‌وری موقوفات و حفظ عین موقوفات با استفاده از ظرفیت‌های مردمی انجام می‌شود.

رمضانی خاطرنشان ساخت: امین موقوفات، نیروی کمکی سازمان اوقاف و یک کارشناس موضوعی برای موقوفات است که بررسی شناسایی و کارشناسی را بیرون از اداره انجام می دهد.

وی اذعان داشت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری هم بر استفاده از برون‌سپاری و مردمی سازی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی در اداره امور موقوفات تاکید دارد.

مدیرکل اداره امور امنا، متولیان موقوفات سازمان اوقاف به وظایف امین یا هیئت امنا موقوفات اشاره کرد و گفت: احیا و درآمدزایی رقبات فاقد درآمد و کم درآمد موقوفات، حفظ، حراست و مراقبت از رقبات موقوفه از وظایف امنای موقوفات است.

وی با بیان اینکه اجرای نیت موقوفات، بر عهده ادارات اوقاف است، یادآور شد: تنظیم و تجدید قرارداد اجاره موقوفات، پیگیری امور ثبتی و اسناد مالکیت موقوفات و جلب سرمایه گذار برای رقبات موقوفات و رقبات مستعد سرمایه گذاری، تنظیم بودجه موقوفات، انجام عملیات مالی و اسناد هزینه از دیگر وظایف امین موقوفات است.

رمضانی در خصوص ساز و کار اجرایی و نحوه انتخاب و تعیین هیئت امنا موقوفات، گفت: امنا موقوفات باید ذیل ادارات اجرایی و زیر نظر ادارات فعالیت کنند و بر همین اساس معرفی امین یا هیئت امنا برای موقوفات در گام اول توسط ادارات اجرایی اوقاف سراسر کشور صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ادارات اجرایی از افراد امین و مورد وثوق همان محل که توانایی و صلاحیت‌های لازم را برای انجام امور داشته باشند افرادی را شناسایی و به کارگروه استان معرفی می‌کند پس از بررسی توسط کارگروه استانی، صدور مجوز توسط کمیته راهبردی مرکز صادر می‌شود.

مدیرکل اداره امور امنا، متولیان موقوفات سازمان اوقاف افزود: احکام امنای موقوفات توسط مدیر کل اوقاف استان‌ها صادر و ابلاغ می‌شود که این احکام در مرحله نخست یکساله است.

وی خاطرنشان ساخت: هدف نهایی طرح تعیین امین برای موقوفات این است که برای تمام موقوفات متصرفی در قالب بلوک بندی و تقسیم بندی‌هایی که انجام می‌شود امین یا هیئت امنا منصوب شود.

رمضانی اظهار داشت: اقدامات اجرایی، کارشناسی و میدانی موقوفات توسط این امنا انجام می‌شود و ادارات اجرایی نقش بالاتر و یک نقشه کارشناسی، هادی و نظارتی خواهند داشت و با شکل گرفتن این فرآیند موجبات احیا، ارتقا و بهره وری موقوفات بیش از گذشته فراهم شود.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

*

code

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.