امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Wednesday, 22 September , 2021
امروز : چهارشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰ - 15 صفر 1443
شناسه خبر : 28365
  پرینتخانه » اخبار, فرهنگی و اجتماعی تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰ | 1849 بازدید | ارسال توسط :

چهارمین دوره جشنواره گلدهی «لاله های تالابی» درصومعه سرا برگزارمی شود

به گزارش صفیر گیلان؛مسئول میراث فرهنگی شهرستان صومعه سرا  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  چهارمین جشنواره لاله تالابی به میزبانی شهرستان صومعه سرا برگذار می شود گفت: این جشنواره روز پنجشنبه ۹۸/۵/۱۰ در دهستان هندخاله از ساعت ۱۷الی۲۰برگذارخواهد شد . وی افزود:در این جشنواره برنامه های چون موسیقی سنتی ،نمایش ائینی و لافند بازی […]

چهارمین دوره جشنواره گلدهی «لاله های تالابی» درصومعه سرا برگزارمی شود

به گزارش صفیر گیلان؛مسئول میراث فرهنگی شهرستان صومعه سرا  در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  چهارمین جشنواره لاله تالابی به میزبانی شهرستان صومعه سرا برگذار می شود گفت: این جشنواره روز پنجشنبه ۹۸/۵/۱۰ در دهستان هندخاله از ساعت ۱۷الی۲۰برگذارخواهد شد .
وی افزود:در این جشنواره برنامه های چون موسیقی سنتی ،نمایش ائینی و لافند بازی و کشتی گیله مردی اجراخواهد شد .
دبیر جشنواره لاله تالابی افزود : هدف از برگذاری جشنواره ها معرفی جاذبه های طبیعی شهرستان صومعه سرا و شناساندن این جاذبه های طبیعی و استفاده از ظرفیت های بالقوه است .
مهرگان با اشاره به اینکه ما به نوعی وام دار نسل جدید هستیم و باید اداب و رسومی که در حال فراموش شدن میباشد به این نسل انتقالدهیم گفت: صومعه سرا در برگذاری جشنواره ها چندسالی است که پیشرو از خیلی شهرستان هاست و دارای بیشترین جشنواره در استان گیلان است .
مهرگان درادامه افزود این جشنواره به همت فرمانداری ،بخشداری ،دهیاری و شورای هندخاله ،میراث فرهنگی و همکاری مسئولین ادارات برگذار خواهد شد.

گفتنی است، لاله تالابی از گیاهان شناور در تالاب بین المللی انزلی و منطقه صومعه سرا محسوب می شود.

لاله های دریایی هرساله از اواخر خرداد ماه سر از آب بیرون آورده و بر روی آب تالاب شناور می شوند.

ریشه این گیاه در داخل آب قرار داشته و ساقه، برگ ها و گل در خارج از آب و به شکل شناور در سطح آب مشاهده می شود و بومیان اطراف تالاب، دانه این گیاه را که شباهت کمی به باقلا دارد، (سل باقلا) یا (باقلای استخری) و همچنین (پسته دریایی) می نامند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد