مشاهده مطلب

      ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸      0             25562      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
فلاحتی

آیت الله فلاحتی در نشست ویژه روحانیون برگزیده گیلان:

لزوم ارتقای نشاط علمی در حوزه و دانشگاه/روحانیت مظهر و تابلوی ارزش های دینی است

نماینده ولی فقیه در گیلان به پاسخگویی پیام گام دوم انقلاب به نیاز بخش های مختلف جامعه اشاره کرد و گفت: متولیان امر فرهنگی روی این پیام کار کنند تا در آینده شاهد نفوذ دشمنان برای ایجاد ویرانگری در جامعه نباشیم.

 به گزارش صفیر گیلان؛نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در نشست ویژه روحانیون نخبه و برگزیده استان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با تاکید بر ارتقای نشاط علمی در دو مرکز دانشی حوزه های علمیه و دانشگاه ها اظهار کرد: مسئولان و متولیانی که در حوزه های علمیه و دانشگاه ها هستند نشاط علمی را در این دو حوزه ایجاد کنند.

وی ادامه داد: ویژگی های رفتاری، گفتاری، اخلاقی و علمی به ویژه در ساحت حوزه خیلی باید مورد عنایت مدیران، مربیان و استادان حوزه های علمیه باشد و در دانشگاه ها نیز همین را می خواهیم.
امام جمعه رشت تصریح کرد: کمک مسئولان در ارتقای نشاط علمی در حوزه های علمیه و دانشگاه ها حائز اهمیت است و امیدواریم با همکاری متولیان امر دوباره شاهد نشاط علمی باشیم.
آیت الله فلاحتی به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری در ۴۰ سال دوم اشاره کرد و گفت: متولیان حوزه ها و دانشگاه ها و متولیان فرهنگی جامعه پیام گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب را عمیقانه مطالعه کنند زیرا مبالغه نباشد، اگر این بیانیه را وسیع تر و جامع تر از وصیتنامه امام(ره) نگوئیم، کمتر از آن نیست.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری ماه ها فکر و عصاره اندیشه شان را در بیانیه مذکور گذاشتند، بیان کرد: رهبر مقام معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب افق های آینده جامعه اسلامی را طرح و پی ریزی کردند ضمن اینکه ۴۰ سال گذشته انقلاب را به نوعی که سیاه نمایی نباشد، ترسیم فرمودند.
وی به پاسخگویی به نیاز جامعه در بخش های مختلف پیام گام دوم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: متولیان امر فرهنگی روی این پیام کار کنند تا در آینده شاهد نفوذ دشمنان برای ایجاد ویرانگری در جامعه نباشیم.
روحانیت مظهر و تابلوی ارزش های دینی است
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز نیز در نشست مذکور به چهلمین سالگرد شهید مرتضی مطهری اشاره کرد و گفت: علامه مطهری بنیانگذار حرکت منظم و منسجم تشکیلاتی روحانیت در کشور است.
حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی با بیان اینکه طراحی جامعه روحانیت مبارز برگرفته از یادداشت های شهید مطهری و شهید بهشتی است، تصریح کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران میراث شهید مطهری و شهید بهشتی است.
وی بر انسجام لازم بین روحانیت تاکید کرد و افزود: ملت ایران انقلاب اسلامی را از روحانیت می بینند و دنیا نیز روحانیت را پرچمدار اسلام می داند ضمن اینکه چشم روحانیت به بزرگان و نخبگان این عرصه است.
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اینکه روحانیت مظهر و تابلوی ارزش های دینی است و نباید هزینه گروه و جناح بازی شود، بیان کرد: روحانیت در خدمت نظام و مقام معظم رهبری است.
پورمحمدی، جامعه روحانیت مبارز را مستقل و فراجناحی عنوان کرد و یادآور شد: جامعه روحانیت تشکل و جریان بسته ای نیست و در تمام شهرها و استان های کشور فعال می شود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

فلاحتی
ایت الله فلاحتی
image_2019_8_5-11_14_38_644_ULJ
قلعه رودخان تنهایی
فرماندار کارخانه پوشش
ییلاقات ویسرود
امید زاده
image_2019_7_28-3_4_46_150_Lbv
image_2019_7_27-2_17_31_170_jKN
image_2019_7_8-8_16_13_907_nPA
IMG_4664
بسیج رسانه