مشاهده مطلب

      ۲۳ بهمن ۱۳۹۸      0             33798      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
مقیمی بخشدار احمد سر گوراب

بخشدار بخش احمد سر گوراب شفت خبر داد،

برف، برآورد خسارت زلزله احمد سر گوراب را با مشكل مواجه كرده است/ برف مسیر دسترسی به شهرک امامزاده ابراهیم مسدود کرد

مقیمی اظهار کرد؛در حال حاضر به علت کولاک شدید در برخی نقاط همراه است و وجود برف در جاده ها و دشواري تردد در مناطق زلزله زده روستایی برآورد خسارات مالي زلزله احمد سر گوراب را با مشكل مواجه كرده است.

اختصاصی؛ارسلان مقیمی بخشدار احمد سر گوراب شهرستان شفت در گفت‌وگو با خبرنگارصفیر گیلان اظهار داشت: بارش سنگین برف که از صبحگاه روزدوشنبه در این شهرستان  نیز مثل دیگر مناطق گیلان آغاز شد، در حال حاضر به علت کولاک شدید در برخی نقاط همراه است و  وجود برف در جاده ها و دشواري تردد در مناطق زلزله زده روستایی برآورد خسارات مالي زلزله احمد سر گوراب را با مشكل مواجه كرده است.

وی اضافه کرد: این شرایط جوی باعث بسته شدن راه ارتباطی روستاهای ، «سیاهمزگی»، «خرمکش»، «مزکده»،  «شنانکش»،«چوبر»، «امامزاده ابراهیم» ،«لپوندان»،«کیش خاله»،«لاسک»و…. تعدادی دیگر از روستاهای توابع بخش احمد سر گوراب در شهرستان شفت شده‌است.

وی ارتفاع برف در این منطقه را حدود یک متر عنوان کرد و افزود: با مسدود شدن این مسیر، راه ارتباطی جمعیت این روستاها مسدود شده و تلاش برای بازگشایی این مسیرها و  دیگر مسیرهای روستایی در حال انجام است.

مقیمی اظهار کرد: به علت لغزندگی جاده‌ها و برودت هوا، تردد در بقیه محورهای روستایی این بخش نیز به سختی انجام می‌شود و انتظار می‌رود

بخشدار احمد سرگوراب شهرستان شفت اخواستار کمک مسئولان حوزه حمل و نقل و راهداری شد و گفت:  دسترسی به مناطق صعب العبور و کوهستانی منطقه و بازگشایی مسیر راهها  فقط با رسیدن ماشین الات سنگین راهداری  مانند  بلدوزر، لودر ، گریدر، یبیل مکانیک، تریلر و کامیون میسر خواهد بود.

مقیمی با اشاره به وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتری در احمدسرگوراب شفت طی ظهر امروز (چهارشنبه) اظهار کرد:

تا این لحظه ما تلفات جانی از زلزله و برف نداشتیم و از خسارت مالی زمین لرزه تا الن لحظه اطلاع کامل به دست نیاوردیم.

ارسلان مقیمی بخشدار احمدسرگوراب ضمن تقدیر از اداره برق شهرستان به جهت برقراری اتصالات برق منطقه گفت: چندین پیمانکار  و سیم بان همزمان در این منطقه برای رفع خاموشی برق در حال کار هستند که البته برخی مناطق دسترسی به علت مسدود بودن راهها غیر ممکن است.

وی افزود: به علت عدم دسترسی به برخی روستاههای صعب العبور منطقه به ویژه مسیر امامزاده ابراهیم و سیاهمزگی  و قطع ارتباط تلفنی ما گزارشی از خسارت برف و زلزله تا این لحظه نداشتیم.

بخشدار احمد سرگوراب ازمردم خواست تا ضمن خودداری از سفرهای غیرضروری به مناطق اطراف و شهر شفت منطقه،  و در طول مسیر نیز به توصیه‌های عوامل راهداری مستقر در منطقه عمل کنند.

بخش احمدسرگوراب شامل یک شهرو دودهستان است که شهراحمدسرگوراب و دهستان چوبر و دهستان نصیرمحله

به دلیل سخت‌گذر و کوهستانی بودن آن در فصل زمستان با مشکلاتی مواجه می‌شود.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

o_97ecf03f
فرماندار فومن+کرونا
قند پهلو+چای حشمت
شهید انصاری +استاندار
امامزاده  عبدالله کلرم_ فومن+اوقاف
فتح الهی فرماندار
نوغانداری
1e8cc91f-3b25-4363-97da-16e94eedad4f
e346ca58-b5a9-44f3-9a10-cb389f94be16
عزاداری فومن+هیئت
گل محمدی
مواسات