امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 23 September , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱ مهر , ۱۴۰۰ - 16 صفر 1443
شناسه خبر : 42429
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴ | 2931 بازدید | ارسال توسط :

ترانزیت بالغ بر ۹۸ هزار تن کالا از آستارا و انزلی

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، ۶۳ هزار و ۸۲۳ تن از ترانزیت انجام شده از گیلان را از مرز آستارا و ۳۴ هزار و ۲۱۳ تن را از مرز انزلی دانست و گفت: ۱۱۷ هزار و ۴۸۱ تن کالا از مرز آستارا وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.

ترانزیت بالغ بر ۹۸ هزار تن کالا از آستارا و انزلی

صفیر گیلان؛فریبرز مرادی از ترانیت بالغ بر ۹۸ هزار تنی کالا از استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۹۸ هزار و ۳۶ تن کالا از استان ترانزیت شده است.

وی ۶۳ هزار و ۸۲۳ تن از ترانزیت انجام شده از گیلان را از مرز آستارا و ۳۴ هزار و ۲۱۳ تن را از مرز انزلی دانست و افزود: طی این مدت ۶۴ هزار و ۷۶۲ تن کالای ترانزیتی از مرزهای استان وارد و ۳۳ هزار و ۲۷۴ تن کالا از استان خارج شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از افزایش هفت درصدی ترانزیت ورودی استان و کاهش ۷۵ درصدی ترانزیت خروجی از استان خبر داد و تصریح کرد: آرد و چای عمده ترین کالاهای ترانزیت شده طی مدت مذکور هستند.

مرادی، با بیان اینکه ۱۱۷ هزار و ۴۸۱ تن کالا از مرز آستارا وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است، گفت: عمده کالاهای وارداتی مرز آستارا در ۱۰ ماهه سال جاری انواع تخته بوده است.

وی ادامه داد: طی این مدت همچنین بالغ بر ۶۸۱ هزار تن کالا از مرز آستارا صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است. میوه و تره بار نیز عمده کالاهای صادر شده از مرز آستارا در ۱۰ ماهه سال جاری بودند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با اشاره به میانگین تردد روزانه ۲۴۵ دستگاه کامیون از مرز آستارا، یادآور شد: ۳۷ هزار و ۲۹۹ دستگاه کامیون طی این مدت به مرز آستارا وارد و ۳۷ هزار و ۵۷۹ دستگاه کامیون نیز از این مرز خارج شده اند. همچنین طی مدت مذکور هشت دستگاه وسیله نقلیه مسافری به مرز آستارا وارد و دو دستگاه وسیله نقلیه مسافری از این مرز خارج شدند.

وی به تشریح وضعیت تردد ۱۰ ماهه مسافر از مرز آستارا پرداخت و خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماهه سال جاری با میانگین تردد روزانه ۲۷۱ نفر مسافر حدود ۸۲ هزار و ۹۱۴ نفر مسافر از مرز آستارا تردد کرده اند که از این تعداد، ۴۲ هزار و ۴۳۷ نفر مسافر وارد و ۴۰ هزار و ۴۷۷ نفر مسافر نیز از این مرز خارج شده اند.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد