امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 26 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۴ آبان , ۱۴۰۰ - 20 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 50452
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار, اخبار برگزیده (اسکرول پایین اسلایدر), اسلایدر, گیلان تاریخ انتشار : ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۳۸ | 19 بازدید | ارسال توسط :
روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان

کارفرمایان مکلفند حق بیمه هر ماه را حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به تامین اجتماعی پرداخت نمایند

با هدف آگاهی بخشی به جامعه هدف و رعایت حقوق شرکای اجتماعی و در ادامه رویکرد معرفی و اطلاع رسانی قوانین سازمانی ، برخی مواد مرتبط با تکالیف کارفرمایان از سوی اداره کل تامین اجتماعی گیلان تبیین گردید .

کارفرمایان مکلفند حق بیمه هر ماه را حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به تامین اجتماعی پرداخت نمایند

به گزارش صفیر گیلان ، بر اساس ماده ۳۹ قانون تامین اجتماعی ، کارفرما مکلف است حق بیمه مربوط به هر ماه را حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به سازمان پرداخت نماید . همچنین صورت مزد یا حقوق بیمه شدگان را به ترتیبی که در آئین نامه طرز تنظیم و ارسال صورت مزد آمده به سازمان تسلیم نماید . 

سازمان تامین اجتماعی حداکثر ظرف شش ماه از تاریخ دریافت صورت مزد ( لیست حق بیمه ) ، اسناد و مدارک کارفرما را مورد رسیدگی قرار داده و در صورت مشاهده نقص یا اختلاف یا مغایرت ، اقدام و مابه التفاوت را وصول نماید .

هرگاه کارفرما از ارائه اسناد و مدارک امتناع کند سازمان مابه التفاوت حق بیمه را راساً تعیین و مطالبه و وصول خواهد کرد .

همچنین بر اساس ماده ۴۰ قانون تامین اجتماعی ، در صورتی که کارفرما از ارسال صورت مزد مذکور در ماده فوق الذکر خودداری کند ، سازمان میتواند حق بیمه را راساً تعیین و از کارفرما مطالبه و وصول نماید .

خاطر نشان میسازد بر اساس ماده ۴۱ قانون تامین اجتماعی ، در مواردی که نوع کار ایجاب نماید سازمان میتواند نسبت مزد را به کل کار انجام یافته تعیین و حق بیمه متعلقه را به همان نسبت مطالبه و وصول کند .

شایان ذکر است کارفرمایان گرامی میتوانند بمنظور دسترسی به قوانین و بخشنامه های سازمان میتوانند به بخش انتشارات سایت رسمی اداره کل تامین اجتماعی گیلان به نشانی gilan.tamin.ir مراجعه نمایند .

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد