امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Tuesday, 30 November , 2021
امروز : سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰ - 25 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 50686
  پرینتخانه » اخبار, اخبار ویژه (اسلایدر بالای صفحه), اسلایدر, فومن, گیلان تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶ | 21 بازدید | ارسال توسط :
نماینده مردم فومن عنوان کرد:

گره‌گشایی مجلس از مشکلات حوزه ساخت‌وساز روستائیان کشور

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: مجلس تسریع در گره‌گشایی از مشکلات حوزه ساخت‌وساز روستانشینان را در دستور کار قرار داد.

گره‌گشایی مجلس از مشکلات حوزه ساخت‌وساز روستائیان کشور

صفیر گیلان؛خلیل بهروزی‌فر  درباره برنامه مجلس برای ارتقاء زیرساخت‌های کشاورزی اظهار داشت: گیلان در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار نیست و فراهم آوردن این زیرساخت‌ها مستلزم زمان و منبعی است که بتوان زیرساخت‌ها را خلق کرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با اشاره به اینکه اقدامات محدودی در سال‌های گذشته انجام شده گفت: با توجه به مصوبه اخیر مجلس، طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی باید سرعت ایجاد زیرساخت‌ها را بیشتر کنیم.

بهروزی‌فر خاطرنشان کرد: برای ارتقای زیرساخت‌های کشاورزی در استان منابعی در نظر گرفته شده و تلاش ما بر این است که با تبدیل طرح مذکور به قانون و اجرا شدن آن زمینه برای ورود سرمایه‌گذاران به عرصه کشاورزی در بخش‌های مختلف فراهم شود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه در گیلان و شهرستان‌های فومن و شفت افراد راغبی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه وجود دارد عنوان کرد: در درجه نخست افراد بومی و توانمند در این حوزه را در اولویت قرار خواهیم داد.

وی در پاسخ به اقدامات‌‌ مجلس در جهت حل مشکلات روستاییان در حوزه ساخت‌وساز گفت: مجلس تسریع در گره‌گشایی از مشکلات ساکنان روستاها در حوزه ساخت‌وساز و رفع موانعی که توسط برخی از دستگاه‌ها ایجاد شده را در دستور کار قرار داده است.

بهروزی‌فر ابراز داشت: با توجه به اینکه روستا مولد است یقیناً روستاییان باید بتوانند به سهولت در روستا سکونت و اهتمام خود را بر تولید گذاشته و به آن رونق دهند از این رو به دنبال بازنگری در طرح هادی برای رفع موانع این حوزه هستیم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این راستا بنیاد مسکن و منابع طبیعی در حال اعمال ماده ۴ طرح هادی در اراضی ملی با کاربری مسکونی در شهرستان‌های فومن و شفت هستند.

وی با اشاره به چگونگی ساماندهی اراضی که بنیاد مسکن از منابع طبیعی تحویل می‌گیرد افزود: بنیاد مسکن مبلغی را بابت این اراضی دریافت می‌کند که البته باید برای قشر محروم و تحت حمایت بهزیستی و کمیته امداد رایگان باشد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه سایر روستاییان نیز باید درصد پایینی را پرداخت کنند و این اقدام در روستاهای فومن و شفت در حال انجام است گفت: در مقابل این اقدامات‌‌ باید از ساخت‌وساز افراد غیربومی در روستاها جلوگیری شود.

| منبع خبر : تسنیم
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد