فرمانده سپاه ناحیه شفت با اشاره به اینکه دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و دوران طلایی است، گفت: نقش، جایگاه و دستاوردهای دفاع مقدس تبیین شود.

اختصاصی/ صفیر گیلان ؛سرهنگ احمد نقد پور صبح پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس یکی از طلایی‌ترین دوران در زمینه وحدت است.

سرهنگ نقدپور با بیان اینکه هفته دفاع مقدس با شعار «ما متحدیم» آغاز می‌شود، افزود: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می‌رود.

فرمانده سپاه شفت با اشاره به تبیین نقش، جایگاه و دستاوردهای دفاع مقدس ادامه داد: دشمنان در طول عمر نظام تهدیدات فراوانی بر علیه کشور انجام دادند اما تاکنون نتوانسته‌اند به اهداف خود دست پیدا کنند.

وی از برگزاری ۱۸۰ برنامه عمرانی، خدماتی، سیاسی و اجتماعی در سطح شهرستان طی هفته دفاع مقدس خبر داد و ادامه داد: برگزاری میز خدمت در روستای ویسرود، یادواره‌های شهدا،کارگاه. تحکیم بنیان خانواده ،زیست عفیفانه،توزیع بسته مخصوص بچه های مدرسه،در سطح شهرستان، اردوی پیشرفت علمی از برنامه‌ها در طول این هفته است.

سرهنگ نقدپور به برخی برنامه‌های شاخص این هفته اشاره کرد و افزود: افتتاح ۲ پایگاه مقاومت با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان، نشست‌های تبیینی و بصیرتی در سطح شهرستان، توزیع بسته‌های معیشتی و لوازم تحریر بین خانواده‌ها و دانش آموزان کم برخوردار از دیگر برنامه‌های این هفته است.

فرمانده سپاه شفت از  تجلیل سربازان نمونه برای اولین بار در سطح شهرستان خبر داد و گفت ؛تجلیل از سربازان به پاس قدردانی از سربازان  شهید  برگزار می‌شود ،

وی  دفاع مقدس را دوران طلایی وحدت و همدلی خواند و گفت ؛ در این دفاع همه گرایشها و اقوام و مذاهب جانانه مقابل دشمن ایستادند تا وحدت ملی را با تدابیر امام   به جهت جلوگیری از نفوذ دشمن در آب و خاک ایران اسلامی رقم بزند و تبیین این دوران یک رسالت است.

سرهنگ نقد پور  به وام‌های پرداختی در عرصه اقتصاد مقاومتی و در راستای اشتغالزایی اشاره و افزود؛ در طی دو سال ۷۲ نفر  از اعتبارات اشتغالزایی بالغ بر ۱۵میلیار د  بهره مند شدند.

وی تعداد صندوق قرض الحسنه در شهرستان را ۶۲صندوق اعلام نمود و گفت:با تأسیس این صندوق ها بالغ بر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون  تومان وام بین بسیجیان متقاضی برای اشتغالزایی از محل سپرده خود بسیجیان توزیع شده است