امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 4 March , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ - 21 رجب 1442
شناسه خبر : 43347
  پرینتخانه » اخبار, اسلایدر, فرهنگی, یادداشت تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷ | 47 بازدید | ارسال توسط :
فرهنگ از شعار تا عمل

رقص زباله در شهر فومن

فرهنگ نظافت کجاست،ایا اصلا ما می خواهیم شهرمان پاکیزه باشد،اگر پس از پایان ساعت کاری که برای هر مغازه دار متفاوت است جلوی مغازه خود را جارو کند و زباله خود را فردای روز بعد به کارگر شهرداری تحویل دهد شهر چقدر پاک و تمیز میماند.

رقص زباله در شهر فومن

اختصاصی/صفیر گیلان؛صبح بین ساعت ۶ تا ۷ به داخل شهر آمدم ،کم کم بعضی از مغازه داران مثل نانوا ها و بعضی از صنوف که باید در صبح سحر خیز حضور داشته باشند کرکره را بالا میدادند.

خوب به خیابان ها نگاه کردم در هر گوشه ای و جلوی اکثر مغازه ها زباله ها پخش و وضعیت مناسبی نبود.

خوب تر که دقت کردم زباله ها مربوط به همان مغازه ای میشد که صاحب آن به خود زحمت جمع کردن آن را نداده بود.

سگ ها و در برخی خیابانها گاوها در حال جستجو در زباله ها بودند.جلوی برخی نانوایی ها آرد و خرده نان بود و جلوی میوه و سبزی فروشی ها انواع میوه و سبزی پوسیده به زمین افتاده بود.

از یک طرف کارگران شهرداری در حال جمع آوری زباله ها بودند و از طرف دیگر شهر در حال شلوغ شدن و تردد بیشتر خودروها و انسانها.
حال که در فرایند کسب درآمد از مغازه یا دکه یا خودرو دست فروش خود هستیم کمی هم به فکر زباله های آن باشیم و پس از پایان هر روز کاری جلوی مغازه یا دکه یا خودرو دست فروشی خود را تمیز کنیم.بگذارید فومن در پس این همه القاب مختلف به شهر پاکیزه و تمیز از جانب مغازه داران خود نیز مشهور شود.
به این فکر میکردم ما چقدر شهر و خانه و محل زندگی خود را دوست داریم.چقدر دوست داریم در پاکیزگی زندگی کنیم.این که شعار میدهیم شهر باید پاکیزه بماند چقدر به آن عمل میکنیم یا نه همه حرفهای ما باد هواست.

فرهنگ نظافت کجاست،ایا اصلا ما می خواهیم شهرمان پاکیزه باشد،اگر پس از پایان ساعت کاری که برای هر مغازه دار متفاوت است جلوی مغازه خود را جارو کند و زباله خود را فردای روز بعد به کارگر شهرداری تحویل دهد شهر چقدر پاک و تمیز میماند.

مردم و مسئولین محترم ،فرهنگ را باید ساخت و به خودی خود به وجود نمی آید.شهردار محترم شهر فومن آقای محمدی نیز می تواند با گفتگوی حضوری در بازار یا دادن پیام به روش مختلف ،بازاریان را از نحوه جمع آوری زباله و تمیز نگه داشتن شهر مطلع کنند تا شاهد وضعیت فعلی نباشیم.هرچند در مدیریت جمع آوری زباله در شهرداری باید منسجم تر عمل کرد.

نویسنده : رضوان عسکرپور
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

*

code

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.