مشاهده مطلب

      ۰۱ بهمن ۱۳۹۷      0             22317      اخبار, سیاسی   Print This Post Print This Post
جبار کوچک نژاد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کرد

مخالفت شدید مجلس با خصوصی شدن خدمات آموزشی در لایحه بودجه ۹۸

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با ابراز تعجب ازنظر دولت مبنی بر خرید خدمات آموزشی و سپردن آن به بخش خصوصی گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بندهای مربوط به خدمات آموزشی و سپردن به بخش‌های خصوصی را رد کرده و مطمئناً مجلس دوسوم رأی را به این مسئله که خلاف قانون برنامه است، نخواهد داد.

صفیر گیلان؛جبار کوچکی نژاد امروز در رشت با اشاره به بحث پیشنهادی دولت مبنی بر طرح خرید خدمات آموزشی و سپردن آن به بخش خصوصی اظهار کرد: دولت در رابطه با بحث آموزش‌وپرورش نگاه راهبردی و بر اساس قانون اساسی ندارد چراکه دولت برای کوچک کردن ۱۵ درصدی خود بر طبق قانون برنامه، به‌جای تمرکز به شرکت‌ها و ادارات خدماتی که اگر به بخش خصوصی واگذار شود یقیناً خدمات بهتری ارائه می‌دهند، روی آموزش‌وپرورش تمرکز کرده است.

وی با بیان اینکه بحث خرید خدمات آموزش و سپردن آن به بخش خصوصی در هیچ جای دنیا دیده نشده و هیچ تفکر و اندیشه‌ای آن را پذیرا نیست تصریح کرد: کشورهای پیشرفته منابع خود را در راستای آموزش که پایه تحولات است، قرار می‌دهند، آنگاه در کشور ما رئیس دولت در زمان تحویل لایحه بودجه، از کوچک کردن دولت با خرید خدمات آموزشی و سپردن آن به بخش خصوصی سخن به میان می‌آورد!

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز تعجب ازنظر دولت مبنی بر خرید خدمات آموزشی و سپردن آن به بخش خصوصی گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بندهای مربوط به خدمات آموزشی و سپردن به بخش‌های خصوصی را رد کرده و مطمئناً مجلس دوسوم رأی را به این مسئله که خلاف قانون برنامه است، نخواهد داد.

کوچکی‌نژاد نظر دولت مبنی بر سپردن آموزش به بخش خصوصی را یک حرکت بسیار تند عنوان کرد و افزود: دولت با تمرکز به این مسئله در جهت حذف بخش حاکمیتی آموزش‌وپرورش گام برداشته که با هیچ تفکر و اندیشه فرهنگی و دانشگاهی سازگار نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث خرید خدمات آموزشی و سپردن آن به بخش خصوصی به دنبال خصولتی کردن آموزش‌وپرورش هستند بیان کرد: ممکن است برخی‌ها با خصولتی کردن مدارس دولتی منفعتی داشته باشند که این منفعت، همان فسادی است که در بخش‌ها و شرکت‌هایی که نه خصوصی است و نه دولتی دیده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌وپرورش به دلیل دور ماندن از فضای خصولتی و منفعت‌طلبانه برای افراد، یک حوزه پاک محسوب می‌شود گفت: با مطرح کردن این موضوع، زمینه آلوده شدن آموزش‌وپرورش نیز فراهم می‌شود که می‌توان گفت، متأسفانه در این طرح افرادی پشت قضیه هستند که منافع شخصی خود را در نظر گرفته تا منافع مالی خود را تأمین کنند.

 کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه برخی‌ها به دنبال منافع شخصی خود در راستای خصولتی کردن مدارس هستند افزود: متأسفانه این افراد در دولت نفوذ دارند البته من تعجب می‌کنم کسانی که خود قبلاً معلم بوده و امروز در دولت پست‌های بالایی دارند آن‌ها نیز از واقعیت‌های اجتماعی غافل شده و از این طرح حمایت می‌کنند لذا باید گفت این افراد یا واقعاً از قانون اطلاعی ندارند یا اینکه خود نیز دنبال منافع می‌گردند.

منبع/فارس

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

image_2019_9_10-4_15_0_320_unU
image_2019_9_7-4_24_35_795_05G
شیر خوارگان فومن
image_2019_9_5-5_23_41_15_vnS
شهدای ناجا
image_2019_9_2-7_32_38_149_tIe
سراوان زباله
مشمولی نئوپان
انزلی
photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۸_۱۳-۳۱-۰۹ - Copy
image_2019_8_28-4_24_41_456_4kK
IMG-20190828-WA0021