مشاهده مطلب

      ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸      0             26051      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
مدیر کل آب و فاضلاب روستایی رنج ور

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان

۳۵۰ روستا در گیلان فاقد آب شرب هستند

وی با بیان اینکه 37روستای فاقد آب شرب با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته بنا است تا پایان برنامه جزء روستاهای برخوردار شوند، گفت: 350روستا در گیلان فاقد آب شرب هستند

 به گزارش صفیر گیلان؛مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان درنشست با سرپرست فرمانداری صومعه سرا با بیان اینکه صومعه سرا دارای ۱۵۰روستا و ۲۲هزار خانوار است، افزود: ۱۴۱روستا بالای ۲۰خانوار در این شهرستان وجود دارد که با سیاست گذاری وزارت نیرو روستاهای بالای ۲۰خانوار مورد هدف است.

وی با بیان اینکه تعدادی از این روستاها فاقد آب شرب روستایی هستند، خاطرنشان کرد:در شهرستان صومعه سرا ۴۱حلقه چاه، ۷دهنه چشمه، ۱۶۱کیلومتر خط انتقال و ۱۲۸۸کیلومتر شبکه توزیع وجود دارد.

رنچ ور با بیان اینکه شبکه توزیع در استان گیلان بر عکس سایر استانها است، گفت:  با توجه به اینکه در استان ما روستاها متراکم و خانوارها پراکنده هستند هزینه خدمات و استهلاک افزایش می یابد.

وی با اشاره بر اینکه در استان گیلان سه برابر متوسط کشوری در روستاها لوله گذاری صورت می گیرد، ادامه داد: ۶۵عدد مخزن با ۶هزار مترمکعب با ۵۱ایستگاه پمپاژ در استان وجود دارد.

رنج ور به رویکرد دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: پیش از سال ۹۴هیچ اعتباری از صندوق توسعه و ردیف ملی نداشتیم که از سال ۹۴این اتفاق افتاد و همچنان استمرار دارد.این در حالیست که از سال ۹۴این اعتبارات از صندوق توسعه به صورت نقدی در اختیار شرکت ها به صورت متمرکز در آب و فاضلاب کشور، توزیع استانی  شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۰میلیارد از محل صندوق توسعه و ۲۰میلیارد از ردیف مجتمع ها در قالب اسناد خزانه برای استان گیلان اختصاص یافت، گفت: امسال اعتبارات استان گیلان نسبت به سال گذشته در سطح ملی تقریبا دو برابر شده است.

رنج ور با بیان اینکه مشکلات وجود دارد ولی باید با همکاری و تعامل نسبت به رفع آن اقدام کنیم، تصریح کرد: در سال ۹۷، ۲۵پروژه در شهرستان با اعتبار ۷میلیارد و ۳۰۰میلیون از محل اعتبارات ملی تعریف شده است.

وی با بیان اینکه ۳۷روستای فاقد آب شرب با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته بنا است تا پایان برنامه جزء روستاهای برخوردار شوند، گفت: ۳۵۰روستا در گیلان فاقد آب شرب هستند با توجه به افزایش هزینه ها سرعت عملیاتی شدن کاهش می یابداین در حالیست که تمام تلاش دولت برخورداری روستاها از آب شرب است.

رنج ور به طرح موضوع ارزش افزوده در مجلس برای آب روستایی اشاره کرد و گفت: این اعتبارات در راستای بازسازی شبکه ها هزینه می شود که در صورت عملیاتی شده اتفاق خوبی است.

وی با بیان اینکه آب شرب روستاهای دوگور، خطیبان و مرجقل، محموکیان پیگیری می شود، گفت: پیگیر نصب شیرفشار شکن  می باشیم.

گفتنی است در این جلسه معاون عمرانی فرمانداری معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب، نماینده مجری طرح هزار روستا، مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی صومعه سرا حضور داشتند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

image_2019_9_10-4_15_0_320_unU
image_2019_9_7-4_24_35_795_05G
شیر خوارگان فومن
image_2019_9_5-5_23_41_15_vnS
شهدای ناجا
image_2019_9_2-7_32_38_149_tIe
سراوان زباله
مشمولی نئوپان
انزلی
photo_۲۰۱۹-۰۸-۲۸_۱۳-۳۱-۰۹ - Copy
image_2019_8_28-4_24_41_456_4kK
IMG-20190828-WA0021