مشاهده مطلب

      ۱۶ مرداد ۱۳۹۸      0             28568      اخبار, فرهنگی و اجتماعی   Print This Post Print This Post
روز خبرنگار آب و فاضلاب روستایی

توسط شرکت آبفار استان گیلان،

آیین تجلیل از خبرنگاران گیلانی برگزار شد+تصاویر

به مناسبت ۱۷ مرداد ماه و بزرگداشت روز خبرنگار آیین تجلیل از خبرنگاران در رشت توسط آب و فاضلاب روستایی گیلان برگزار شد.

به گزارش صفیر گیلان؛مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان امروز در آئین تجلیل از خبرنگاران این استان گفت: خبرنگاران حلقه ارتباطی مردم و مسئولان هستند که خدمات دولت را به نحو مطلوب منعکس می کنند.

محب علی رنج ور افزود: خبرنگاری شغل سخت و حساسی است که جز با عشق و علاقه میّسر نمی شود.
وی، در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از ۲ هزار و ۵۶۸ روستای گیلان تعداد ۲ هزار و ۶۰ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند، گفت: هم اکنون یکهزار و ۶۷۸ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان قرار دارد.
وی، شاخص بهره مندی روستاهای گیلان از آب شرب را ۷۷ درصد اعلام کرد و افزود: این رقم ۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
رنج ور، طول خطوط آبرسانی روستایی گیلان را ۲۲ هزار کیلومتر و حجم مخازن ذخیره آب را ۱۶ هزار و ۵۰۰ مترمکعب عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه گیلان سومین استان متراکم کشور است، به ازای هر خانوار ۷۵ متر لوله گذاری آب شرب انجام می شود که این عدد ۲٫۵ برابر میانگین کشوری است.
وی، هزینه اجرای طرح های آبرسانی روستایی گیلان را ۲ برابر متوسط کشوری عنوان کرد و اظهار داشت: در سال ۹۷ بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان اعتبار از ردیف های ملی و استانی برای حوزه آب شرب روستایی استان مصوب شد که تاکنون ۵۴ میلیارد تومان تخصیص یافته است.
وی گفت: خوشبختانه در سال ۹۸ فقط از محل اعتبارات ملی ۱۲۸ میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان ابلاغ شده که نسبت به سال گذشته ۲ برابر رشد داشته است.
رنج ور از افتتاح طرح تامین آب آشامیدنی ۲۴ روستای گیلان با جمعیتی بالغ بر ۱۵ هزار نفر در هفته دولت امسال خبر داد و افزود: ۱۳ میلیارد تومان برای آبرسانی به این روستاها هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه به منظور رفع کمبود آب شرب روستاهای تحت پوشش ۱۵۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب افزوده شده، تصریح کرد: به منظور رفع مشکل کمیّت و کیفیت آب آشامیدنی روستاهای جلگه ای شهرستان های رشت، صومعه سرا و شرق گیلان ۱۱۳۰ لیتر آب از فاز دوم تصفیه خانه سنگر وارد مدار بهره برداری می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به تفاوت قیمت تولید و فروش آب اشاره کرد و آن را یکی از چالش های بزرگ شرکت آبفار دانست و گفت: قیمت تمام شده تولید یک مترمکعب آب ۱۱۰۰ تومان است اما پولی که مشترک بابت آن پرداخت می کند فقط ۲۰۰ تومان است.
رنج ور با بیان اینکه کاهش دبی چشمه ها مشکلاتی را در تامین آب شرب روستاهای مناطق کوهستانی ایجاد کرده، افزود: در سال گذشته به منظور جبران کمبود آب این روستاها ۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب از طریق تانکرهای سیار شرکت آبفار گیلان توزیع شد.
وی در خاتمه سخنانش با اشاره به پیشرفت ۵۳ درصدی طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان گفت: تاکنون در قالب این طرح به ۸۱۹ روستای استان آبرسانی شده است.
وی، اعتبار هزینه شده برای این طرح را ۳۵۰ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: برای تکمیل عملیات اجرایی طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان به ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
بنابراین گزارش؛ در خاتمه این مراسم با اهدای هدایایی از بیشاز ۸۰ خبرنگار فعال در نشریات، خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و صدا و سیمای گیلان تجلیل شد.

رنج ور image_2019_8_7-7_29_15_640_PGm

کیک روز خبرنگار image_2019_8_7-7_29_17_642_Dyt

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

photo_2019-12-08_18-31-52
فرماندار شفت
محسنی
اربا دوشاب
تجمع بزرگ بسیجیان فومن
photo_2019-11-26_10-47-50 (1)
916838_orig
راسته کنار
امامزاده ابراهیم  محسنی
57d0b1db-cdb8-4e3f-841a-9b7556e2d3f5
تشییع مهندس میرزایی  نماینده
13 ابان فومن